Szijjártó: a kormány minden pénzügyi forrást a munkanélküliség megelőzésére fordított

Fotó forrása. Szijjártó Péter Facebook oldala

A kormány minden pénzügyi forrást a tömeges munkanélküliség megelőzésére fordított a koronavírus-járvány okozta gazdasági válság idején – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn.

A közlemény szerint a tárcavezető a Nestlé Hungária Kft. új beruházásának bejelentésén vett részt. A vállalat büki gyárában megvalósuló kapacitásbővítő fejlesztés értéke 35 milliárd forint, aminek nyomán 120 új munkahely jön létre. Mindemellett a cég komplex, 3 éves képzést nyújt a jelenlegi mintegy 2180 munkatársa számára 726 millió forint értékben, amihez az állam 363 millió forint támogatást ad.
    Szijjártó Péter kiemelte, hogy a most bejelentett beruházásnak „önmagán túlmutató jelentősége van”. Mint közölte, ezzel a vállalat a büki termelés exportarányát 90 százalék fölé növeli, ami azt jelenti, hogy naponta csaknem száz kamion szállítja majd az itt előállított árukat a világ ötven országába.
    Kitért arra is, hogy a beszállítók többsége magyar cég, amelyek évente több mint 50 milliárd forint értékben adnak el termékeket és szolgáltatásokat a Nestlének.
    Emellett fontosnak nevezte a tervezett képzési programot is, amelynek nyomán a dolgozók elsajátíthatják a legmodernebb technológiák használatát. A büki gyár már most is a Nestlé állateledel-gyártásának közép-európai központja, de a mostani beruházásnak köszönhetően a svájci vállalat egyik legnagyobb állateledel gyára jön létre Európában – közölte.


    A miniszter kiemelte, hogy miközben az elmúlt másfél évben gyárbezárásokról, tömeges leépítésekről szóltak a nemzetközi hírek, Magyarországon foglalkoztatási, negyedéves gazdasági növekedési és beruházási rekordot is sikerült dönteni. Hangsúlyozta, hogy a magyar gazdaság már az idei nyáron elérte a pandémia előtti teljesítményét, amire a világgazdaság csak a jövő év végére lesz képes. Szerinte ez abból a mintegy kéthónapos előnyből adódik, amelyre az oltási program gyors megindításával tudott szert tenni az ország.
    Hozzátette: a járvány újra fellángolt Európában, és rámutatott, hogy „minél többen döntenek az oltás felvétele mellett, annál kisebb nehézségekkel kell majd szembe néznünk”.
    Szólt arról is, hogy a magyar élelmiszeripar termelési értéke tavaly 7 százalékkal, az idei év első nyolc hónapjában pedig 12 százalékkal nőtt, s az ágazatban 143 ezren dolgoznak.
    Végezetül aláhúzta, hogy a svájci-magyar kereskedelmi forgalom volumene 2021 első nyolc hónapjában 8 százalékkal emelkedett, meghaladva az 1,2 milliárd eurót, és a svájci vállalatok jelentik a 11. legnagyobb beruházói közösséget hazánkban. Ez szerinte részben a „problémamentes politikai kapcsolatoknak” köszönhető.

Forrás: MTI, koronavirus.gov.hu