Örülnek a vásárlók és a boltosok, hogy hideg élelemre is felhasználható lesz a Szép-kártya

Fotó: Shutterstock

Gazdaságvédelmi akciótervet fogadott el a kormány – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Ennek része, hogy hideg élelemre is felhasználható lesz a Szép-kártya, valamint hogy a gyógyszerforgalmazó cégek az extraprofitadójuk felét leírhatják. Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy árplafont vezetnek be az áramra egyes szektorokban, ami ötezer vállalkozásnak segíthet mintegy 40 milliárd forint értékben.

Egy a kaposvári kisboltban a vevők korábban is rendszeresen használták a Szép-kártyáikat vásárlásra, erre augusztus 1-től még szélesebb körben lesz lehetőségük.

Hallottam ezt az intézkedést, és úgy gondolom, hogy ez mindenkinek jó, mert több területen fel tudják használni, és el tudják költeni a cafeteriába kapott összeget a vásárlók, dolgozók” – fogalmazott egy vásárló.

Azzal, hogy augusztus 1-től a kormány kibővíti a Szép-kártyák felhasználását, több vevőre számítanak ebben az üzletben is. „Forgalomnövekedésre számítunk az új intézkedés alapján, hogy újból Szép-kártyával lehet hideg élelmiszert vásárolni”– mondta egy bolti eladó.

A gazdaságvédelmi akcióterv szerintünk jelentős segítséget nyújt a vállalkozásoknak – emelte ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.

A csütörtöki Kormányinfón jelentette be a miniszter az akcióterv elemeit – elsőként a Szép-kártyákat érintő változásokat.

Lehetővé tesszük a Szép-kártyák felhasználását a hideg élelemre 2023. augusztus 1-től december 31-ig. Erre korlátlanul lesz lehetőség. És ezzel egyidejűleg azt is lehetővé tesszük, hogy ebben az időszakban a munkáltatók a Szép-kártya-keretet – amelynek a maximális összege 450 000 forint – további kétszázezerrel megemeljék az erre vonatkozó kedvezményes szabályoknak megfelelően – jelentette be Gulyás Gergely.

A miniszter közölte azt is, hogy a gazdaságvédelmi akcióterv keretében többek között akár a felére is csökkenthetik a gyógyszerforgalmazók és -gyártók extraprofitadójukat. Ehhez kutatásaikat vagy beruházásaikat kell fejleszteni.

Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy bizonyos vállalkozások számára a villamos energia árára árplafont vezet be a kormányjúlius 1-től.

Hozzátette: ez a lépés 5000 vállalkozásnak segít, és mintegy 40 milliárdos megtakarítást eredményezhet a cégeknek.

„Három olyan területen, amely a gazdaság teljesítményére és az inflációra is a legnagyobb hatással van, árplafont vezettünk be. Ebből a helyzetből igyekszünk kiszabadítani a magyar vállalkozásokat, és a legmagasabb árat július 1-től 200 euró per megawattban állapítottuk meg. Ez a nettó ár. Azért euróról beszélünk, mert a szerződések jelentős részét is euróban kötötték. Három szektorra érvényes ez az árplafon. A feldolgozóiparra, a szálláshely-szolgáltatásra és a raktározásra, szállításra” – mondta.

A jövő évi költségvetéssel kapcsolatban a miniszter azt nevezte a legfontosabbnak, hogy az országnak 2024-re védelmi költségvetése legyen, és mint fogalmazott:

az Országgyűlés elé benyújtott büdzsé ezt a célt szolgálja.

Gulyás Gergely hangsúlyozta, a kormánynak minden eszközzel élnie kell, ami lendületet visz a gazdaságba, hogy meg tudja védeni a munkahelyeket és a gazdasági növekedést, valamint  a családokat és a nyugdíjasokat is.

Forrás: hirado.hu