
Korrupciós és vagyon elleni bűncselekmények, valamint pénzmosás miatt nyújtottak be vádiratot Schadl György és 21 társa, köztük Völner Pál ellen a Fővárosi Törvényszéken – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség. A vádirat alapján Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke 2018 májusa előtt korrupciós kapcsolatot alakított ki Völner Pállal, az Igazságügyi Minisztérium akkori parlamenti államtitkárával. Ennek keretében Schadl György jogtalan előnyként rendszeresen készpénzt – 2021 júliusáig összesen legalább 83 millió forintot – adott a politikusnak, aki ezért az államtitkári és miniszterhelyettesi pozíciójából eredő befolyását az őt vesztegető személy érdekeinek megfelelően gyakorolta – ismertették. Schadl György vezetői pozíciójából, valamint a Völner Pállal fennálló korrupciós kapcsolatából eredő befolyására hivatkozással hét társával előzetesen megállapodott abban, hogy eléri, önálló bírósági végrehajtói kinevezést kapjanak, amiért cserébe a végrehajtói irodájuk működéséből őket illető osztalékot részben vagy teljes egészében visszakérte tőlük – tájékoztatott a főügyészség. A nyomozó főügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság – beismerés esetén – Schadl Györgyöt 10 év, Völner Pált 8 év börtönbüntetésre, 200 millió, illetve 25 millió forint pénzbüntetésre ítélje, mindkettőjüket 10 évre tiltsák el a közügyektől, a jogi egyetemi végzettséghez kötött foglalkozásoktól pedig végleg.
A sajtóból értesült Völner Pál ügyvédje arról, hogy vádat emeltek védence ellen – jelezte Papp Gábor az ATV Híradójának. Papp Gábor úgy véli nem korrekt a tájékoztatás ezen módja, ugyanakkor addig nem akarja kommentálni a sajtóközleményben szereplő információkat, amíg nem olvasta végig a vádiratot, ugyanakkor abban biztos, hogy az ügyészségi indítványt nem fogják elfogadni.
Az LMP parlamenti frakciójának közleménye szerint „A hírek szerint a nyomozó főügyészség vádiratában azt indítványozta, hogy a bíróság ítélje Schadl Györgyöt 10 év, míg Völner Pált 8 év börtönbüntetésre. A probléma az, hogy Schadl György a mai napig a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke. Az LMP törvénymódosítást nyújtott be annak érdekében, hogy ilyen súlyos büntetőeljárás esetén a feltételezett elkövető ne maradhasson a posztján.”
mti.hu