
Finom ételek készültek a 41. Györkönyi Nemzetiségi Napokon, a sváb ételek főzőversenyén.
Önök tudták?

Az agyagedényben történő főzés titka, hogy az edényt egy oldalról szükséges tűzzel melegíteni, így a forrásban lévő étel az edényben örvényleni kezd. A drótozás praktikus, de nem létszükséglet. Magam is kipróbáltam már ezt a főzési módot, egy kanálnyi sem maradt a babból…

Gratulálok Schweigert György polgármesternek és csapatának!
Hajrá Györköny! Hajrá Tolna 03.vk.!
Forrás: Süli János Facebook oldala




