Az indiai kormány karácsony napján megtiltotta, hogy a Kalkuttai Szent Teréz, közismert nevén Teréz anya által alapított női szerzetesrend, a Szeretet Misszionáriusai külföldről pénzadományt fogadjon el – írja a Guardian.
Egy nappal korábban az apácarend ellen rendőrségi vizsgálat is indult a „hinduk vallási érzelmeinek megsértése” miatt.
Az 1950-ben alapított rend, amely menedékházak hálózatát működteti szerte Indiában,
nem kapott engedélyt arra, hogy továbbra is fogadjon külföldről pénzadományokat, így a szervezet létfontosságú forrásoktól esik el.
Az illetékes minisztérium azzal indokolta a karácsony napján hozott elutasító rendelkezést, hogy a kérelem elbírálása során „ellenséges információkkal” találkozott.
A kérelem elutasítása kevesebb mint két héttel azután történt, hogy hindu keményvonalasok azzal vádolták a jótékonysági szervezetet, hogy az általa működtetett leányotthonban, a Gudzsarát állambeli Vadodarában hinduk keresztény hitre való erőszakos áttérítését végzi.
A Szeretet Misszionáriusainak szóvivője minden vádat alaptalannak minősített.
Indiában egyre erősebb a keresztényekkel szembeni intolerancia és erőszak. Szélsőséges hindu nacionalisták azzal vádolják a keresztényeket, hogy akaratuk ellenére vagy megvesztegetéssel kényszerítik a hindukat áttérésre.
Az elmúlt hónapokban keresztény lelkészeket támadtak meg, az istentiszteleteket pedig erőszakkal megzavarták. Karácsonykor példátlanul sok támadás érte a keresztény közösséget, többek között megrongáltak egy Jézust ábrázoló szobrot.
A nacionalista Narendra Modi kormánya az elmúlt években szigorúan ellenőrizte a külföldi finanszírozásban részesülő nem kormányzati szervezeteket, különösen azokat, amelyek kritikusan viszonyultak a kormányhoz. Többek között a Greenpeace és az Amnesty International számláit befagyasztották.
Forrás: portfolio.hu