
Nagy megtiszteltetés volt otthonában, Villányban találkozni Kékkői Zoltán kisgazda társunkkal, egykori országgyűlési képviselőtársammal, akivel a magyar gazdatársadalom jelenéről, jövőjéről beszélgettünk.
Zoltán az FKgP-ben kezdte meg politikai pályafutását Baranya vármegye Siklós központú választókerületének egyéni országgyűlési képviselőjeként, majd Turi-Kovács Bélával együtt alapítója volt a Kisgazda Polgári Egyesületnek. Baranya vármegyei elnökként ma is aktívan részt vesz egyesületünk működtetésében, erősítő alakításában ill. a térség gazdáinak érdekképviseletében.
Mindketten nagyon fontosnak tartjuk a hagyományos kisgazda értékek megőrzését, továbbvitelét, és emellett nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy minél több fiatal gazdát vonjunk be egyesületünk működésébe. Egyetértettünk abban, hogy e kettő, az új és a régi, a hagyomány és az innováció, nemcsak jól kiegészítik, de erősítik is egymást.
Köszönöm a beszélgetést. Hajrá, kisgazdák!
Forrás: Erdős Norbert Facebook oldala




