
Hiányoznak a derűvel fűszerezett, jó értelemben vett parázs vitáink, a termékeny, építő és baráti eszmecserék, amelyek mindig feltöltöttek. Ezek a pillanatok sokunk számára pótolhatatlanok.

Mégis, időről időre igyekszem folytatni ezt a láthatatlan párbeszédet. Úgy érzem, így őrizhetjük meg emlékét, munkásságát, örökségét.
Hanó Miklós barátom sokoldalú ember volt: élelmiszeripari mérnök, gazdálkodó, sportember, politikus és közéleti személyiség. Nemcsak tanúja, hanem aktív alakítója is volt az elmúlt harminc év történéseinek – vármegyei és országos szinten egyaránt. Előremutató gondolatai és elképzelései mindig a fejlődést szolgálták.
Politikai pályáját 1992-ben kezdte a Független Kisgazdapárt (FKgP) tagjaként. Előbb megyei pártelnökként, később az országos vezetőség tagjaként dolgozott. 1998 és 2002, majd 2006 és 2023 között Békéscsaba alpolgármestere volt, utóbbi tisztségét élete végéig betöltötte.
1998 és 2002 között az Országgyűlésben is képviselte választóit, ahol tagja, majd elnöke volt a mezőgazdasági állandó bizottságnak. Emellett részt vett az EU-csatlakozási és külkereskedelmi albizottság, az erdészeti albizottság, a közbeszerzéseket ellenőrző vizsgálóbizottság, valamint a környezetvédelmi állandó bizottság munkájában is.
2010 és 2014 között újra parlamenti képviselő lett, ekkor már a Fidesz színeiben. Kisgazda gyökereit azonban sosem tagadta meg. A FKgP felbomlása után is képviselte a gazdatársadalmat, később a Kisgazda Polgári Egyesület országos elnökségi tagjaként dolgozott.
2015-ben a Fidesz békéscsabai szervezetének elnökévé, majd a megyei területi választmány elnökségi tagjává választották. 2017-ben pedig a párt békéscsabai választókerületi elnökeként folytatta munkáját.
Szívén viselte városa fejlődését: támogatta a szennyvízcsatornázás, az út- és járdafejlesztések, az energetikai korszerűsítések megvalósítását, valamint a Fürjesi elkerülő út építését, amely kulcsszerepet játszott Békéscsaba belvárosának tehermentesítésében. Nevéhez fűződik a CsabaPark és a Békéscsabai Médiacentrum létrehozása is.
Szenvedélye volt a kézilabda. Tíz éven át maga is aktívan játszott a Békéscsabai Volán megyei első osztályú csapatában. Később is mindent megtett a sportág támogatásáért, a békéscsabai kézilabdáért. 1999-ben a Békéscsabai Női Kézilabda Club társadalmi elnökének nevezték ki.
Nemrég Békéscsabán, a Ligeti Katolikus Temetőben álltam meg síremléke előtt. Ott már csendesebb, más formájú eszmecsere zajlik – de ennek is megvan a maga üzenete. Olyan üzenet, amely a Kisgazda Polgári Egyesület minden tagja számára fontos és érvényes.
Forrás: Erdős Norbert Facebook oldala




