
Gyulán, a Tündérkertben tartotta idei országos gyűlését és gazdatalálkozóját a Kisgazda Polgári Egyesület.
Videó: KPE
Az eseményen jelen volt dr. Görgényi Ernő, Gyula polgármestere, dr. Kovács József, a gyulai térség országgyűlési képviselője, Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára, Werner György, a KPE országos alelnöke és a Gyulai Gazda és Polgári Egyesület elnöke, valamint prof. dr. Kukovics Sándor, a Juh- és Kecske Terméktanács ügyvezető igazgatója.
A találkozó célja az volt, hogy erősítsük közösségünket, áttekintsük az elmúlt évek eredményeit, és közösen határozzuk meg a jövő feladatait. A magyar gazdatársadalom mindig is a nemzet megtartó ereje volt, és felelősségünk, hogy ezt az örökséget továbbvigyük.
A Kisgazda Polgári Egyesület elnökeként kifejtettem: a magyar politikatörténet elmúlt két évszázadát nem lehet elképzelni a kisgazda mozgalom nélkül. A Független Kisgazdapárt 1998-ban 20 százalékos pártként az egyik legjelentősebb erőt képviselte a parlamentben, ma pedig a Kisgazda Polgári Egyesület viszi tovább a kisgazda gondolatiság örökségét.
Ennek kapcsán fontos látni, hogy a magyar gazdák a nemzet szilárd tartópillérei: tiszta szívű emberek, akik ragaszkodnak földhöz és hagyományainkhoz. Elnökként kötelességem, hogy erősítsem közösségünket, megvédjem eredményeinket, és biztosítsam, hogy a gazdák hangja a közéletben és a döntéshozatalban mindig kellően hallatszódjon.
A gyulai rendezvény felemelő példája volt annak, hogyan őrizzük meg hagyományainkat, és miként tudjuk építeni, erősíteni a kisgazda közösséget a magyar föld, a család és a haza értékeire alapozva.
Együtt a magyar gazdákért, a vidéki életformáért!
Erdős Norbert, elnök




