
Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a Karmelita kolostorban fogadta Alekszej Lihacsovot, a Roszatom orosz atomenergetikai konszern vezérigazgatóját – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
A megbeszélésen áttekintették a paksi atomerőmű-építési projekt állását, és tárgyaltak a további teendőkről.
Orbán Viktor szerint a két új atomerőművi blokk megépítése jelentősen növeli Magyarország energiabiztonságát, hozzájárul hazánk energiafüggetlenségéhez és a klímavédelmi célok eléréséhez is.
A beruházás tehát teljes mértékben összhangban van Magyarország nemzeti érdekeivel – hangsúlyozta a kormányfő.
(MTI, kormany.hu)
A Paks II. projekt megvalósítása során együttműködünk Szekszárd megyei jogú várossal
Aláírtuk!
Aláírásunkkal is szentesítettük azt, amiről már olyan sokat beszéltünk: a Paks II. projekt megvalósítása során együttműködünk Szekszárd megyei jogú várossal, s az eddig közös munkánkat egy újabb szintre emeljük Ács Rezső polgármesterrel folyamatosan konzultáltunk eddig is: paksiságunk és szekszárdiságunk mások mellett közös ipari parki, infrastrukturális és egészségügyi fejlesztésekben való részvételben, támogató folyamatok elindításában és megvalósításában is megnyilvánul majd. Paks erősíti Szekszárdot, Szekszárd pedig erősíti Paksot!
Forrás: Süli János facebook oldala