A „Kiugrás” és annak tanulságai most, 2025 őszén!

Az alcím, mert ez most nagyon fontos. Most és azonnal:

Miért kell most mindenkinek azonnal támogatni

Orbán Viktor miniszterelnök Úr által kezdeményezett

háború-ellenes aláírás gyűjtést?

A válasz ITT:

81 esztendeje, 1944. október 15-én történt a sikertelen kiugrási kísérlet a Világháború szörnyű poklából. A történelem megtanította:

a háborúból NEM kiugrani kell,

hanem bele sem szabad keveredni.

Lakatos Géza miniszterelnök Úr a saját munkabírását nem kímélve minden erejével arra törekedett, hogy Magyarországot megmentse a további háborús pusztulástól.

Faraghó Gábor vezérezredes vezetésével Teleki Géza geológus és földrajz professzor, a tragikus sorsú Teleki Pál korábbi miniszterelnök fia és Szentíványi Domokos diplomata Horthy Miklós írásbeli felhatalmazásával Moszkvába utazott. Megkezdődtek, és 1944. október 11-én sikeresen be is fejeződött a Magyar Királyság és a Szovjetunió között a fegyverszüneti – és nem „fegyverletételi” (!) tárgyalások.

Ez idő alatt Lakatos Géza és Kormánya nagy körültekintéssel készítette elő azt, hogy Horthy Miklós kormányzó bejelenthesse ennek a szörnyű, nemzetpusztító és teljesen értelmetlen háborúnak magyar részről történő befejezését. Sajnos bőven akadtak nemzetárulók is. A szélsőjobboldali ellenzék megbuktatta a végtelenül tisztességes és ésszerű törekvéseket. Csatay Lajos honvédelmi minisztert és a feleségét tragikus öngyilkosságba hajszolták. Számos kiváló magyar politikus ismét börtönbe került, és megkezdődött Magyarország történelmének egyik legsötétebb és legpusztítóbb diktatúrájaa nyilas rémuralom, ami kizárólag csak egy esztelen idegen hatalom, a hitleri Német Birodalom érdekeit szolgálta.

A balatonfüredi Polgári Kisgazdák kegyelettel emlékeznek az 1944. december 24-én, Sopronkőhidán aljas módon meggyilkolt Bajcsy-Zsilinszky Endrére, Kiss János al-tábornagyra, az Osztrák Császári Vaskoronarend lovagjára,

Tarcsay Vilmos vezérkari századosra, közgazdaság-tudományok doktorára, a kiváló hadtáp-szervezési szakemberre és többi, a HAZÁÉRT súlyos áldozatot vállaló nemzeti hőseinkre.

Ursula von der Leyen kijelentette: „Oroszországot le kell győzni” (???).

Hitler is ezt mondta(!!!). A végeredményt tudjuk. (Aki meg nem, az meg lapozgasson a történelemkönyvben).

Tárgyalni, tárgyalni és tárgyalni. Nincs más megoldás.

Azzal a kéréssel fordulok Minden Kedves Olvasóhoz, hogy most mindenki minden erejével támogassa Orbán Viktor háború-ellenes kezdeményezését. Nem túlzok, a létünk a tét!

Forrás:

1) Kéri Kálmán honvéd vezérezredes Úrral 1993 őszén folytatott személyes beszélgetések. Kéri Kálmán 1944. október végétől részt vett Moszkvában a Magyar Királyság érdekeit képviselő Fegyverszüneti Delegáció munkájában.

2) Dr. Paál Sándor 2024. október hónapban a KPE Honlapján megjelent írása.

Szerző: Dr. Paál Sándor, KPE Országos Elnökségének a tagja